Back to Top

Union of Glass and Fashion Jewellery Producers

EN thThe Union of Glass and Fashion Jewellery Producers (SVSB) is a national association founded in 1991 which represents the interests of the fashion jewellery industry and some segments of the glass industry in the Czech Republic. The members of the Union are leading manufacturers of glass pearls, fashion jewellery, semi-finished jewellery components, Christmas decorations, and decorative items and gifts. The members include the prominent jewellery company Granát Turnov and professional art schools, the Technical University in Liberec and the Museum of Glass and Jewellery.

Main activities of the Union

The Union defends the legitimate interests of the fashion jewellery industry in relation to state authorities, local self-government in towns and municipalities, and cooperates with them; organizes and supports business and marketing activities of its members and presents the glass and fashion jewellery industry in the Czech Republic and abroad. The key activities of the Union are:

Crystal Paradise

 

Crystal Paradise is a unique project of the Union of Glass and Fashion Jewellery Producers in collaboration with forty Czech manufacturers. The objective is to promote traditional Czech industry and tourism in the Crystal Valley. The Crystal Paradise Fashion Jewellery Centre offers the best of Czech fashion jewellery, beads and rocailles, Christmas decorations and glass products. It organises presentations and events.

 0006 resizeIMG_2965.jpg

Fragile Beauty exhibition

The Fragile Beauty National Exhibition has been in operation since 2012 and offers visitors a chance to see many of the beautiful products made by Czech fashion jewellery and glass companies. Visitors have a unique opportunity to purchase products at favourable prices directly from manufacturers, which is why this event has developed a following of regular customers, especially from the more extravagant segment of the population. The exhibition includes a programme of family-friendly manufacturing demonstrations and workshops. The highlight of the accompanying programme is the Made in Jablonec fashion show which also includes musical performances.

IMG 9230IMG 7657

Made in Jablonec Fashion Show

Since 2011, the Union has organized and operated a unique fashion show that aims to present the work of fashion jewellery and accessory designers. Fashion designers, schools and in-house designers from fashion jewellery companies collaborate to create the designs. The result is 60 new designs each year which the Union presents at events in the Czech Republic and abroad.

If you are interested in Czech glass pearls, fashion jewellery and similar products,
please contact us!

Contact information:

Union of Glass and Fashion Jewellery Producers, Jungmannova 497/6, Jablonec nad Nisou, Czech Republic
www.svsb.cz, www.kristalovyraj.cz.
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Facebook , Instagram

Vytisknout Vytisknout E-mail E-mail

O nás

Svaz výrobců skla bižuterie (SVSB) je dobrovolné zájmové sdružení založené v r. 1991. Reprezentuje zájmy bižutemího a souvisejícího sklářského průmyslu České republiky. Členy SVSB jsou nejdůležitější výrobci skla a bižuterie (kovová, skleněná, z ostatních materiálů, exkluzivní, růžence), bižutemích polotovarů (skleněné perle a perličky, strojně broušené a leštěné bižutemí kameny, speciální kameny, kovodíly, borty), svítidel a lustrových ověsů, mincí a medailí, též některých zlatnických a šperkařských výrobků a dalších výrobků (broušené křišťálové figurky, dárkové předměty, knoflíky, vánoční ozdoby a umělé květiny).

Na valné hromadě SVB 15. července 2010 byla na základě požadavků některých regionálních producentů odhlasována změna názvu svazu na "Svaz výrobců skla a bižuterie" (zkratka SVSB) .

Členy jsou též obchodní organizace a další subjekty spjaté s tímto oborem, jako odborné školy a muzeum.

Podrobné informace najdete zde na stránce o členech, nebo na dalších webových stránkách http://www.cz-export.com, kde je umístěn specializovaný adresář výrobců bižuterie, skla, keramiky a porcelánu.

Vytisknout Vytisknout E-mail E-mail

Činnost svazu

Stanovy
Adobe Acrobat
Program
Adobe Acrobat
Přihláška
Microsoft Word

Svaz výrobců bižuterie byl založen již v roce 1991. V průběhu téměř dvou desítek let procházel různými etapami, vývoje a v roce 2010 zvolil nové představenstvo do jehož čela byl zvolen nestor bižuterního podnikání na Jablonecku pan Jaroslav Hlubuček.

Na valné hromadě SVB 15. července 2010 byla na základě požadavků některých regionálních producentů odhlasována změna názvu svazu na "Svaz výrobců skla a bižuterie" (zkratka SVSB) .

Členové představenstva se shodli na prioritách, které by měl SVSB prosazovat ve své další činnosti.
Prvním, a to velmi aktuálním problémem, je záchrana nejdůležitějších nástrojů ze zanikající společnosti Jablonex Group, aby byla co nejméně ohrožena výroba kovodílů nutných při kooperačních dodávkách pro jednotlivé producenty bižuterie. V tomto nesmírně důležitém úsilí se velmi aktivně zapojili další členové svazu jako Muzeum skla a bižuterie v Jablonci v čele s paní ředitelkou ing.Slabou společně s předsedou představenstva Okresní hospodářské komory ing. Opatrným a Městským úřadem.

SVSB chce po odchodu dvou dominantních členů dělat další kroky pro podporu činnosti drobných a středních bižuterních firem v regionu.
Těmito kroky by měly být například společné prezentace na různých výstavách a veletrzích s jednotnou vizualizací pod názvem "Jablonecká ulice", nebo navazování na éru módních přehlídek Jablonexu společnou módní show.
Rozhodně bude SVSB usilovat o získání dotací z programů Ministerstva průmyslu a obchodu či dalších státních útvarů.
Jednotným mottem představenstva tak je myšlenka, že bižuterní firmy potřebují v současné ekonomické situaci subjekt, který jim bude v jejich aktivitách skutečně pomáhat.

Vytisknout Vytisknout E-mail E-mail

Orgány

Představenstvo Svazu výrobců skla a bižuterie

Orgány Svazu

JUDr. Pavel Kopáček
Předseda představenstva
Tel.: 602 427 654
pavel.kopacek(a)jablobijoux.cz

Oto Šefraný
Místopředseda představenstva
Tel.: 777 147 947
oto.sefrany(a)lucid.cz

Milan Kohout
Místopředseda představenstva 
kohout(a)jbxpromo.cz

 

Členové představenstva

Bohumil Bělský
belsky(a)fabos.cz

Pavel Hartl
pavelhartl(a)sosjbc.cz

Pavel Lehman

Michaela Mollerová

čestní členové

Jaroslav Hlubůček
jaroslav.hlubucek(a)jadi.cz

Radka Havlová
tajemnice

Vytisknout Vytisknout E-mail E-mail

Adresa

Jungmannova 497/6
466 01 Jablonec nad Nisou

Předseda představenstva

JUDr. Pavel Kopáček
Tel.  602 427 654

Místopředseda představenstva

Ing. Oto Šefraný
Tel. 777 147 947
Ing. Milan Kohout
Tel. 602 427 582

Tajemnice

Radka Havlová
Tel. 723 701 800
E mail: info@svsb.cz